Home Novinky Je vaše klimatizace dostatečně účinná?

Je vaše klimatizace dostatečně účinná?

Je vaše klimatizace dostatečně účinná?

Nedostatečná účinnost klimatizace

Vaše klimatizace v autě nechladí, nebo jste si všimli, že se její výkon snižuje? Zapnete ji, ale vzduch se ochladí jen málo, nebo vůbec? Možná stačí jen doplnit nové chladicí médium. Jeho menší únik je běžný. 

V autoservisu je obvyklým postupem odsátí zbylého chladiva, provedení vakuové zkoušky pro odhalení větších netěsností a zpětné naplnění klimatizace chladícím médiem + jeho doplnění. Případně ještě provádí autoservis další úkony, které jsou důležité pro správné fungování klimatizace (čištění, doplnění oleje, výměna kabinového filtru...).

Že k doplnění chladicího media došlo nedávno, ale příjemný účinek klimatizace jste si užili jen chvilku a během několika dnů či týdnů opět klesá její výkon? Pak nemá cenu ji znovu plnit. Je zřejmé že problém je jinde.

Nejčastěji je snižující se výkon způsoben velkým únikem chladícího média z okruhu, a to z důvodu netěsnosti. Existuje celá řada technik a speciálních přístrojů, kterým lze tyto i sebemenší netěsnosti nalézt. Ve specializovaném autoservisu, jako jsme my, by měly místo problému najít a opravit.

Snížená účinnost klimatizace může být i důsledek jejího nedostatečného čištění (viz. Zapáchá vám klimatizace? Řešte to) a nefunkčnost způsobuje rovněž porucha kompresoru. Na potíže s klimatizací vás mimo jiné může upozornit její hluk.

 

Jste s fungováním vaší klimatizace spokojeni? Aby tomu bylo i nadále, podstupte alespoň jednou ročně servis klimatizace spočívající v jejím čištění, kontrole a případném odstranění závad.


Komentář