Home Výměna baterií

Servis a výměna baterií

Chcete ráno nastartovat auto, ale podaří se vám to až na několikátý pokus, či vůbec ne? Na vině je s největší pravděpodobností autobaterie. Co s ní? Posoudíme, jestli je třeba její výměna, nebo postačí vhodný servis a auto vám opět zprovozníme.

Životnost baterie (akumulátoru) v autě není nekonečná. Výrobci uvádí kolem pěti let, ale záleží na mnoha faktorech - jak o baterii pečujete, jak často jezdíte atd. Pokud je baterie vybitá, nebo „dodělává“, projeví se například horším točením startéru a někdy auto prostě nenastartujete.

Co s tím? Baterie může mít vadný článek, či ji chybí něco jiného, nebo je zkrátka vybitá. K velkému samovybíjení dochází při nadměrném zatěžování (mínusové teploty). Třeba také málo jezdíte a baterie se nestačí dobíjet. Příčin je mnoho. Možná však má už baterie svá nejlepší léta za sebou a je na místě její výměna.

Ať už potřebujete servis či výměnu baterie, zamiřte k nám. Akumulátor zkontrolujeme, dobijeme, opravíme, a pokud vám již dosloužil, vyměníme ho za nový - s takovými vlastnostmi, které budou optimální právě pro váš vůz. Rádi vám s výběrem pomůžeme.

Potřebujete pomoci s opravou
či servisem automobilu?

Zeptejte se na další informace nebo nás oslovte
s konkrétní poptávkou a domluvíme se na dalším postupu.

 

Michal Bělohlav

Jiří Bělohlav