Home Výměna oleje motoru

Výměna oleje motoru

Výměna oleje v motoru je velice důležitá, toto pravidlo zná zřejmě každý motorista či motoristka. Víte však, že pravidelnou výměnou kvalitního oleje v motoru lze předejít většině mechanických problémů na motoru a prodloužit tím výrazně životnost svého motoru či značně oddálit jeho opravy? Můžete tak ušetřit desitky tisíc, za případnou opravu motoru.

U většiny nových vozů je nastaven interval výměny oleje v motoru nastaven na 30 – 50 tisíc kilometrů nebo 2 roky (dle toho, co nastane dříve). Nikdo vám zřejmě neřekl, že tento interval není schopen vydržet ani nejvýkonnější olej. Stejně jako ve fritéze na hranolky, i zde se olej kazí a znehodnocuje teplotou i časem. Váže na sebe molekuly paliva, degraduje a snižuje se kvalita mazacího filmu s každým dalším studeným startem. Při volbě nejlepší doby pro výměnu oleje samozřejmě hraje roli velké množství parametrů jako je: počet najetých km za rok, počet studených startů, jízdní režimy, stav filtru částic a dalších systémů motoru.

Po dlouholetých zkušenostech s mnoha opravami motorů, značkami olejů a různými systémy vozidel doporučujeme jako univerzální a maximální hranici pro výměnu olejové náplně v motoru každých 15 tisíc km či 1x za rok, abyste došlo k zachování co nejdelší životnosti motoru bez poškození. Velmi důležitá je i volba kvality a specifikace oleje, i zde je velmi mnoho možností a nechte si vždy doporučit odborníkem tak, abyste svému vozu spíše neuškodili.

 

 

Potřebujete pomoci s opravou
či servisem automobilu?

Zeptejte se na další informace nebo nás oslovte
s konkrétní poptávkou a domluvíme se na dalším postupu.

 

Michal Bělohlav

Jiří Bělohlav