Home Výměna oleje převodovky

Výměna oleje v převodovce

Každý motorista by si měl ve svém voze pohlídat několik úkonů. Jedním z nich je výměna oleje v převodovce. Není sice zapotřebí příliš často, ale tím spíše na ni nezapomínejte. Případné problémy za to nestojí.

Pokud jste si koupili nové vozidlo, první roky se vůbec nemusíte výměnou oleje v převodovce zabývat. Dokonce můžete najet i stovku a více kilometrů bez toho, aby vám převodovka s původním olejem selhala. Jenže...tak dlouho jezdit na původní olej se nedoporučuje. Zadělávali byste na její poškození a zbytečně nákladnou výměnu.

Máte na svém voze najeto více než 30 tisíc km? Pak si u nás nechte zkontrolovat stav oleje. K tomuto kroku přistupujte pravidelně zhruba po každých 30 až 50 tisících km. Pokud jste však zaznamenali únik tekutiny, podstupte kontrolu dříve. Zhruba po 100 tisících ujetých kilometrů vám doporučujeme první výměnu oleje u mechanické převodovky, u většiny automatických je to 60 tisíc kilometrů.

Nezapomínejte: I když auto jezdí bez problémů, neznamená to, že zrovna nějaká porucha nevzniká. Tomu předejdete pravidelnými kontrolami a mimo jiné i včasnou výměnou oleje v převodovce. Kolik máte najeto a kdy vám naposledy stav oleje v převodovce někdo kontroloval? Svěřte nám tuto činnost.

 

Potřebujete pomoci s opravou
či servisem automobilu?

Zeptejte se na další informace nebo nás oslovte
s konkrétní poptávkou a domluvíme se na dalším postupu.

 

Michal Bělohlav

Jiří Bělohlav